Logo-SDH-Bordovice
SDH-Bordovice


"Družba 2007"

V pátek 6. července dorazili do Bordovic naši přátelé z družebního SDH Netín z kraje Vysočina. Modrý zájezdový autobus dorazil na místní hřiště přibližně o půl osmé večer. Na jeho "palubě" přežilo bez úhony všech 26 pasažérů téměř tříhodinovou pouť. Na místě na ně čekalo překvapení - hlavní stan celého víkendu - stan vojenské polní nemocnice a také dvě desítky bordovických hasičů, kteří se ve špalíru přivítali se všemi "Netíňáky". Za malou chvíli na louce vedle hřiště vyrostlo dvanáct malých stanů. Pak si ti mladší zahráli fotbálek. Další průběh večera byl plný zpěvu u kytar, harmoniky a vozembouchu, zauzených klobásek a kvasnicového piva Harach.


V sobotu ráno se 43! družebníků (včetně 3 dětí) vydalo na celodenní výlet. Vyrazili jsme pěšky na nádraží do Veřovic. Vlakem jsme dojeli do Kopřivnice, kde jsme navštívili tatrovácké muzeum. Po obědě opět pěší přesun na Trúbu do Štramberka. Po malém osvěžení na zahrádce místního pivovaru jsme se vydali na cestu "k domovu". Přes alkocestu, Zadky a Sosnu jsme se kolem 18 hodiny vyrojili v Bordovicích u Partyzánky. Na sedmou večerní jsme měli objednanou večeři - vepřové kýty. Ty přišly po celodenním pochodu vhod asi každému. Přesto se zase uskutečnilo podvečerní odvetné fotbalové utkání. Večer byl opět ve znamení písniček a povídání.


V neděli se měl pro otrlé ještě uskutečnit výšlap na Javorník. Bohužel netínští museli odjet ještě před polednem, takže by to asi nebylo časově zvládnutelné. Postupně mizel jeden stan za druhým a jako poslední padnul k zemi i víkendový hlavní stan. Ještě jsme uklidili technické zázemí a před odjezdem ještě naposledy poklábosili. Těsně před dvanáctou nastalo velké loučení.


Tak zase za rok v Netíně AHOJ!
[CNW:Counter]

© Mirouš 2004 - 2007zpět na úvodní stránku